Good Deeds Day

Wspieraj akcje dobroczynne

Wspieraj akcje dobroczynne

08.03.2017, Administrator

Razem dla wspólnego dobra to hasło tegorocznych obchodów Good Deeds Day Polska. Jak czynić zatem dobro? Jest wiele sposób - jednym z nich jest wolontariat, czyli dzielenie się swoim czasem z innymi osobami. Innym formą pomagania może być też przekazanie drobnych rzeczy, które nam już nie są potrzebne, ale mogą przynieść radość innym. Niezbędne są też rzeczy nowe, wyposażenie ułatwiające funkcjonowanie osób chorych, cierpiących lub poprawić warunki placówek działających na rzecz podopiecznych. Jeśli chcesz wziąć udział w Good Deeds Day Polska wesprzyj wybraną akcję. 

AKCJE DOBROCZYNNE, KTÓRE MOŻNA WESPRZEĆ W POSTACI PRZEKAZANIA/PODAROWANIA/ZBIÓRKI NIEZBĘDNYCH MATERIAŁÓW.

 

1. SPOTKANIE Z SENIOREM - akcja na rzecz osób starszych, na co dzień, korzystających ze wsparcia Miejskiego Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Krakowie nr 4 przy ulicy Sudolskiej. Seniorzy to najbardziej zapomniana grupa społeczna. Wyjdźmy temu naprzeciw i pokażmy im, że że życie nie kończy się wraz z przejściem na emeryturę, a zakończenie aktywności zawodowej może być czasem i szansą na własny rozwój, naukę, doświadczenie, spotkanie….  Poszukujemy osób, które pomogą zorganizować w domu seniorów spotkanie z osobą znaną np. aktorem, pisarzem, czy dziennikarzem. Taka osoba, mogłaby opowiedzieć grupie o swojej pracy, a może poprowadzić jakieś ciekawe warsztaty związane z zawodem. Alternatywą dla takiego spotkania, może być prelekcja tematyczna np. z dietetykiem z zakresu zdrowego odżywiania lub innym zagadnieniu, które dotyczy osób starszych. Byłoby niezmiernie miło wzbogadzić to spotkanie drobnymi upominkami jak kawa, herbata, kosmetyk itp., które dla osób samotnych i starszych są dużym wydatkiem ich emerytur.

Jak możesz pomóc:
- przekaż drobny upominek lub zorganizuj w gronie znajomych zbiórkę prezentów dla około 60 seniorów,
- przekaż materiały do ich zapakowania (papier, torebki, taśmy, nożyczki),
- poprowadź spotkanie (prezentacja, wywiad lub inna forma) na ciekawy dla seniorów temat.

 

2. GALOP W PRZYSZŁOŚĆ - celem akcji jest stworzenie przyjaznego miejsca dla osób korzystających z szatni i siodlarni obiektu należącego do Ogniska TKKF Przyjaciel Konika - organizacji  zajmującej się przede wszystkim realizacją hipoterapii będącej jednym, ze sposobów rehabilitacji osób niepełnosprawnych polegającym na kontakcie z koniem, jeździe oraz ćwiczeniach. Placówka propaguje zdrowy styl życia oraz daje osobom chcącym nieść pomoc możliwość uczestniczenia w wolontariacie. Aby mogła się rozwijać, pomagać jeszcze większej liczbie osób oraz zarażać przygodą z jeździectwem potrzebuje poprawić warunki w pomieszczeniach szatni dla uczestników zajęć i wolontariuszy oraz w siodlarni poprzez założenie nowej wykładziny podłogowej odpornej na wycieranie.  Pomóżmy Przyjacielowi Konika rozwijać swoją działalność i umożliwić im galop w przyszłość.

Co jest potrzebne:
- wykładzina podłogowa odporna na zmywanie o wymiarach 4,5x4,5 m do dwóch pomieszczeń.

Jak możesz pomóc:
- przekaż lub znajdź darczyńcę,
- pomóż założyć nam wykładzinę,
- zorganizuj transport.

 

3. PACZKA DLA MATIO - to akcja, której celem jest zbiórka przydatnych, częściej jednak niezbędnych artykułów, które trafią do podopiecznych i ich rodzin Fundacji MATIO, działającej na rzecz osób chorujących na mukowiscydozę. Nie ma nic cenniejszego niż zdrowie, dlatego kiedy choruje nasz najbliższy członek rodziny przestajemy liczyć pieniądze, a wtedy okazuje się, że brakuje na zwykłe rzeczy… ubrania, artykuły szkolne, książki, pluszaka czy gry na prezent urodzinowy zdrowego rodzeństwa, a nawet na żywność. Fundacja MATIO już niemalże 20 lat  pomaga osobom dotkniętym mukowiscydozą dofinansując leczenie czy rehabilitację. Do ich szerokiej działalności należy m.in. wydawanie świątecznych paczek swoim podopiecznym. Potrzebującymi są osoby w każdym wieku, jednak często w trudnej sytuacji materialnej.

Co jest potrzebne:
- nowe materiały - ubrania (szczególnie odzież zimowa w każdym rozmiarze), artykuły szkolne (zeszyty, długopisy, kredki, flamastry itp), książki i zabawki (w każdej kategorii wiekowej),
- artykuły spożywcze długoterminowych, odżywki (Nutridrink).

Jak możesz pomóc:
- przekaż lub znajdź darczyńcę,
- zorganizuj zbiórkę w swoim miejscu pracy, w szkole itp.

 

4. UŚMIECH DLA TYMKA! - to akcja skupiająca się się na wsparciu jednego z podopiecznych Hospicjum dla dzieci „Alma Spei”,  które świadczy całościową pomoc i opiekę nad pacjentami cierpiącymi  na nieuleczalne, postępujące i nie poddające się leczeniu choroby. Opieka hospicjum domowego to dla ciężko i nieuleczalnie chorego dziecka często jedyna szansa na przebywanie w domu z rodziną. Mali pacjenci, aby móc funkcjonować w domowych warunkach potrzebują sprzętu medycznego i pomocy specjalistycznego zespołu. „Alma Spei” od 2008 roku świadczy opiekę paliatywno-hospicyjną dzieciom z woj. Małopolskiego w ich rodzinnych domach.

7-letni dziś Tymek to chłopiec, który urodził się w 25 tygodni ciąży ważąc niespełna 830 gram i mierząc 35 cm. W siódmej dobie jego życia nastąpiło pogorszenie stanu zdrowia. Wystąpiły krwawienia dokomorowe, ropne zapalenie opon mózgowych, posocznica gronkowcowa. Przebieg infekcji był ciężki, powikłany zaburzeniami krzepnięcia. Jego szanse na przeżycie były niewielkie. Lecz Tymek miał przeogromną wolę życia. I dzięki tej silnej woli żyje do dziś będąc małym bohaterem swoich rodziców, którym daje bardzo dużo radości. Obecnie Tymek przebywa w domu pod opieką rodziców i hospicjum „Alma Spei”, w którym niestety brakuje sprzętu sanitarnego w postaci kabiny prysznicowej i specjalnej kolumny która pozwalałaby na regulowaniu temperatury wody podczas kąpieli chłopca. Tymek niestety nie słyszy, ale jest z nim dobry kontakt, a jego rodzice wierzą, że kiedyś w końcu będzie mógł ich usłyszeć. My także wierzymy, że dzięki naszemu wsparciu pojawi się jeszcze większy uśmiech na twarzy Tymka.

Co jest potrzebne:
- kabina prysznicowa perline koło kw90x90x185,
- kolumna prysznicowa myclub180 z baterią HANSGROHE,
- pampersy - rozmiar nr 5,
- ubranka rozmiar nr 120.

Jak możesz pomóc:
- przekaż lub znajdź darczyńcę,
- przekaż darowiznę na ten cel na konto Fundacji "Alma Spei" http://almaspei.pl/

 

 5. FAMILIJNA PACZKA - to akcja na rzecz rodzinnych placówek opiekuńczo-wychowawczych, których wsparciem zajmuje się Stowarzyszenie Rodzin Adopcyjnych i Zastępczych ”Pro Familia”. Placówka od ponad 20 lat służy rodzinom adopcyjnym i zastępczym poprzez pomoc psychologiczną, pedagogiczną oraz rzeczową. Dla około 100 dzieci i młodzieży przygotowuje paczki z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, Dnia Dziecka, Mikołaja czy wyjazdów wakacyjnych, a także wyprawek szkolnych i innych. Potrzebne rzeczy to m.in. materiały szkolne, słodycze czy zabawki.

Co jest potrzebne:
- nowe materiały na prezenty- artykuły szkolne i biurowe (papier xero, zeszyty, długopisy, kredki, flamastry, bloki, plecaki, piórniki itp), książki, zabawki, pluszaki, gry planszowe (w każdej kategorii wiekowej) , słodycze (w każdej ilości).

Jak możesz pomóc:
-przekaż lub znajdź darczyńcę,
- zorganizuj zbiórkę w swoim miejscu pracy, w szkole itp

 

6. PACZKA DLA SALTROM-u – to akcja, której celem jest zbiórka żywności długoterminowej dla SALTROM-u tj. Salezjańskiego Ruchu Troski o Młodzież. Jest to stowarzyszenie prowadzone przez pedagogów, wychowawców, Salezjanów i wolontariuszy, którego misją jest praca z dziećmi i młodzieżą. Wychowują młodych ludzi do samodzielnego funkcjonowania w społeczeństwie, a także wspierają ich w odkrywaniu i realizowaniu własnych pasji. Wśród obecnie realizowanych projektów można wymienić m.in. Salezjańskie Lato, Salezjańska Zima, Yacht Club Saltrom, korepetycje za jeden uśmiech czy Saltrom Gospel Choir. Co więcej, każdego dnia bezpłatnie dożywiają kilkudziesięciu swoich podopiecznych, a z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych będzie dystrybuowana żywność w postaci paczek.

Co jest potrzebne:
- żywność długoterminowa: ryż, kasza, makaron, olej, konserwy, żywność w słoikach, słodycze, dżemy, herbata czarna i owocowa, soki w kartonie, dżemy itd.

Jak możesz pomóc:
- przekaż lub znajdź darczyńcę,
- zorganizuj zbiórkę w swoim miejscu pracy, w szkole itp.

 

7. PREZENT DLA MIS-KONu - to akcja, której celem jest doposażenie organizacji MIS-KON czyli Małopolskiego Integracyjnego Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego Niewidomych w potrzebne “materiały” i to dosłownie. Placówka potrzebuje dwóch ciemnych zasłon o wymiarze 2,5x2,5 m, które ułatwią odbiór zajęć refleksoterapii oraz odzieży dla masażysty (spodnie -pas 114 cm oraz bluzy-klatka piersiowa 112 cm). Ponadto placówce potrzebne są szafki kuchenne wiszące i stojące. MISKON - to placówka działająca na rzecz osób niepełnosprawnych z dysfunkcją wzroku w tym dzieci i młodzież od 6 do 16 lat oraz seniorów 60 + prowadząca  między innymi zajęcia masażu, pływania oraz warsztaty literackie i teatralne.

Co jest potrzebne:
- zasłony ciemne o wymiarach 2,5x2,5m,
- strój dla masażysty (spodnie -pas 114 cm oraz bluzy-klatka piersiowa 112 cm),
- szafki kuchenne - górne i dolne (po 2 sztuki).

Jak możesz pomóc:
- przekaż lub znajdź darczyńcę.

 

Osoby zainteresowane wsparciem wybranej akcji prosimy o kontakt z organizatorem Good Deeds Day Polska gddpolska@gmail.com lub telefonicznie: 603 332 868

 
zostań
wolontariuszem
Znajdź
wolontariusza
Newsletter
Wydarzenia
styczeń 2018
pn wt sr cz pt so nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 - - - -
- - - - - - -
Zobacz szczegóły »
Poznaj.Decyduj.Działaj!
barwy wolontariatu
Ogólnopolska Sieć Centrów Wolontariatu
ngo