OFERTY WOLONTARIATU

Wolontariat przy organizacji kolonii edukacyjnych dla dzieci i młodzieży polskiego pochodzenia z Łotwy, Ukrainy i Białorusi

Wolontariat przy organizacji kolonii edukacyjnych dla dzieci i młodzieży polskiego pochodzenia z Łotwy, Ukrainy i Białorusi

Numer oferty: 0000645
Typ wolontariatu:
akcyjny
Termin:
08.07.2017
Miejsce:
Kraków
Rodzaj organizacji:
Stowarzyszenie

Stowarzyszenie Pomocy Polakom na Wschodzie „Kresy” jest organizacją zrzeszającą miłośników polskiej historii i tradycji oraz ludzi dobrej woli, którym nie jest obojętny los Rodaków. Stąd staramy się w naszej działalności łączyć obcowanie z pięknem Kresów z pomocą dla Polaków, którzy pozostali za przesuniętą na zachód granicą, do dziś borykając się z niezliczonymi trudnościami i problemami. Zapraszamy do współpracy wszystkich pragnących pomóc w tym dziele, oferując w zamian – poza satysfakcją – możliwość rozwoju i udział w kresowej przygodzie.

Podstawowymi celami Stowarzyszenia są: organizowanie wsparcia i pomocy materialno-bytowej środowiskom Polonijnym za granicą wschodnią, działalność na rzecz tych środowisk, podtrzymywanie tradycji narodowych, podtrzymywanie kontaktów informacyjnych i kulturalnych z ośrodkami w Polsce i za granicą. Odbiorcami działań Stowarzyszenia są społeczności Polaków z Kresów wschodnich (m. in. tereny dzisiejszej Ukrainy, Białorusi, Litwy), organizacje polonijne na wschodzie, osoby z Kresów przebywające w Polsce.

 

Poszukujemy wolontariuszy do współpracy przy organizacji kolonii edukacyjnych dla dzieci i młodzieży polskiego pochodzenia z Łotwy, Ukrainy i Białorusi (łącznie około 70 osób) w okresie od 08-20 lipca 2017.

W ramach kolonii dzieci i młodzież (uczniowie szkół polonijnych na Wschodzie) będą uczestniczyli w programie edukacyjnym obejmującym zajęcia języka polskiego (z polskimi nauczycielami), warsztaty tematyczne, wycieczki edukacyjne, wizyty w krakowskich instytucjach, uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych w Krakowie oraz spotkania z polskimi rówieśnikami.

Do zadań wolontariuszy należeć będzie:

  • towarzyszenie poszczególnym grupom dzieci i młodzieży w trakcie ich pobytu w Krakowie, w tym: pomoc w organizacji zajęć edukacyjnych, uczestniczenie w wyjazdach edukacyjnych oraz zwiedzaniu Krakowa i okolic, uczestnictwo w spotkaniach z polskimi rówieśnikami.
  • rozmowa z dziećmi w języku polskim, pomoc w poruszaniu się po Krakowie, reagowanie na bieżące potrzeby uczestników kolonii, współpraca z nauczycielami języka polskiego oraz członkami Stowarzyszenia.

Poszczególne grupy dzieci i młodzieży przyjadą do Polski wraz z własnymi opiekunami, stąd nie jest konieczne posiadanie przez wolontariuszy dodatkowych kwalifikacji, np. opiekuna kolonijnego.

Nie ma konieczności bycia dyspozycyjnym w każdy dzień tego okresu - nawet jedno popołudnie jest już dużą pomocą.

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z p. Alicją Piotrowską, tel. 506 219 867, mail: sliwinska.ala@gmail.com

zostań
wolontariuszem
Znajdź
wolontariusza
Newsletter
Wydarzenia
czerwiec 2018
pn wt sr cz pt so nd
- - - - 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 -
- - - - - - -
Zobacz szczegóły »
Poznaj.Decyduj.Działaj!
barwy wolontariatu
Ogólnopolska Sieć Centrów Wolontariatu
ngo