OFERTY WOLONTARIATU

Wolontariat podczas INTERCULTURAL VISUAL FORM 2018

Wolontariat podczas INTERCULTURAL VISUAL FORM 2018

Numer oferty: 0000711
Typ wolontariatu:
akcyjny
Termin:
14.06.2018
Miejsce:
Kraków
Rodzaj organizacji:
stowarzyszenie

Polsko-francuskie stowarzyszenie FORMATOVA organizuje INTERCULTURAL VISUAL FORM 2018 - przegląd krótkich prac wideo artystów z Polski, Francji i Belgii, które zostaną pokazane w każdym z trzech krajów na zasadzie wymiany.

Stowarzyszenie „FORMATOVA” [FORM OF MEETING AND TRANSMISSION OF VISUAL ARTS –  forma transmisji i spotkania ze sztuką wizualną] ma na celu promowanie wymiany międzykulturowej w krajach europejskich, poprzez sztukę wizualną wkomponowaną w przestrzeń publiczną, a dokładniej  – sztukę wideo i filmy krótkometrażowe pokazywane w nietypowych miejscach.

Celem naszego projektu jest stworzenie synergii między krajami w dziedzinie sztuki i kultury, ale również dialogu z przestrzenią rożnego typu odbiorcami. W ramach projektu wymiany interkulturalnej FORMATOVA proponuje niekonwencjonalną, coroczną formę spotkań ze sztuką – INTERCULTURAL VISUAL FORM (I.V.F.), mająca miejsce jednocześnie w Polsce i innych krajach europejskich. W pierwszej kolejności chcemy utworzyć łącze między Francją i Polską, aby przedstawić te dwie różne kultury przez współpracę artystyczną i integrując wideo w przestrzeń danego kraju.

Intercultural Visual Form ma na celu :

  • promować interkulturowość wokół sztuk wizualnych, a w szczególności wokół sztuki wideo i filmów krótkometrażowych.
  • umożliwić spotkanie sztuki wizualnej z publicznością w miejscach nietypowych, bliskich codziennej przestrzeni funkcjonowania, która często przepełniona jest reklamami.
  • wkomponować w przestrzeń publiczną Sztukę wizualną, zapewniając swobodny i bezpłatny dostęp do niej.
  • wspierać nowe talenty tworząc francusko-polską sieć artystów, faworyzując dostępność sztuki dla jak największej ilości odbiorców

 

Do zadań wolontariuszy należeć będzie:

  • przygotowania komunikacji i koordynacji miejsca projekcji
  • wyświetlania filmów
  • udzielania informacji publiczności
  • udokumentowania wizualnego/wywiadów

 

Ważne jest to, aby osoby znały wydarzenia na terenie Krakowa i pasjonowały się sztuką, filmem, wymianą kulturalną oraz miały chęci poznania i zdobycia doświadczenia :)

ZGŁOSZENIA: 

Zgłoszenia oraz dodatkowe pytania należy kierować do p. Władysławy Nowickiej lub p. Aleksandry Białkowskiej: contact@formatova.coma.m.bialkowska@gmail.com lub pod numer telefonu 695 305 851.

zostań
wolontariuszem
Znajdź
wolontariusza
Newsletter
Wydarzenia
wrzesień 2018
pn wt sr cz pt so nd
- - - - - 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
- - - - - - -
Zobacz szczegóły »
Good Deeds Day Polska
barwy wolontariatu
Ogólnopolska Sieć Centrów Wolontariatu
ngo
Poznaj.Decyduj.Działaj!