Artykuły o wolontariacie

Wolontariat nie tylko na wakacje

Wolontariat nie tylko na wakacje

31.07.2015, Administrator

Studenckie wakacje w Krakowie? Do południa rower, wypad nad wodę, może praca, a po południu? Odwiedź nową stronę Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego Młodzi Światu https://swm.pl. Przeznaczona jest ona dla wszystkich, którzy chcą być bliżej misji. Aktualne relacje i zdjęcia z placówek misyjnych w różnych częściach świata, wywiady z misjonarzami, blogi wolontariuszy - wszystko to w przejrzystym układzie i nowej szacie graficznej.

Salezjański Wolontariat Misyjny poprzez konkretną pomoc wspiera najuboższych w ponad 26 krajach Afryki, Ameryki Południowej, Europy i Azji. W ciągu 18 lat działalności zrealizowaliśmy ponad 350 projektów z dziedziny edukacji, pomocy medycznej i budowania podstawowej infrastruktury, bez której żadne społeczeństwo nie jest w stanie funkcjonować. W te wakacje do pracy w Boliwii, Etiopii, Nigerii, Peru, Sudanie Południowym i Tanzanii wyjeżdża łącznie 17 wolontariuszy.

Nowa strona internetowa stworzona została przede wszystkim z myślą o tych, którzy chcą włączyć się w nasze działania. Znajdują się na niej nie tylko informacje na temat działalności Stowarzyszenia, ale i propozycje różnych form zaangażowania na rzecz pomocy rozwojowej, niekoniecznie wyjeżdżając z Polski. Z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie!

Codziennie aktualizowany BLOG dostarcza najnowszych wieści o tym, co dzieje się na placówkach misyjnych, a także jakie działania prowadzone są na terenie Polski.

Praktyczne informacje w zakładce WOLONTARIAT znajdą również wszyscy, którzy chcieliby zaangażować się jako wolontariusze czy to w Polsce, czy na misjach.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony już teraz!

Masz chwilę czasu? Odwiedź nas osobiście?

Choć regularne spotkania dla wolontariuszy zaczynają się w październiku, także w wakacje zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby zaangażować się w pomoc najuboższym w krajach Globalnego Południa. Formy pomocy są tak różne, jak różne są potrzeby ludzi na świecie. Masz żyłkę dziennikarza, podróżnika, nauczyciela, tłumacza a może fotografa, czy filmowca? Aby na misjach wolontariusze i misjonarze mogli działać, konieczne jest także zaangażowanie w Polsce. 

Galeria zdjęć

zostań
wolontariuszem
Znajdź
wolontariusza
Newsletter
Wydarzenia
październik 2019
pn wt sr cz pt so nd
- 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 - - -
- - - - - - -
Zobacz szczegóły »
Good Deeds Day Polska

Warning: getimagesize(): http:// wrapper is disabled in the server configuration by allow_url_fopen=0 in /public_html/edc_engine/Widget/DVO.php on line 20

Warning: getimagesize(http://www.wolontariat-malopolska.pl/konkurs-barwy-wolontariatu-2018.html): failed to open stream: no suitable wrapper could be found in /public_html/edc_engine/Widget/DVO.php on line 20

Warning: getimagesize(): http:// wrapper is disabled in the server configuration by allow_url_fopen=0 in /public_html/edc_engine/Widget/DVO.php on line 6

Warning: getimagesize(http://www.wolontariat-malopolska.pl/konkurs-barwy-wolontariatu-2018.html): failed to open stream: no suitable wrapper could be found in /public_html/edc_engine/Widget/DVO.php on line 6
Ogólnopolska Sieć Centrów Wolontariatu
ngo
Poznaj.Decyduj.Działaj!