O wolontariacie

Wolontariat na emeryturze – czemu nie?
Wolontariat na emeryturze – czemu nie?
29.10.2015, Administrator

Moment zakończenia aktywności zawodowej to czas który kiedyś dotknie każdego z nas. Staniemy wtedy w obliczu pytania – i co teraz? Jak będzie wyglądał mój dzień?, Co zrobię z tak dużą ilością wolnego czasu?, Czy moja wiedza i umiejętności się jeszcze komuś przydadzą? 

więcej
Na wolontariat nigdy nie jest za późno?
Na wolontariat nigdy nie jest za późno?
29.10.2015, Administrator

Wolontariat widziany okiem seniorki – swoimi spostrzeżeniami podzieliła się pani Maria, siedemdziesięcioletnia mieszkanka Mistrzejowic, która od 1999 roku jest wolontariuszką w Hospicjum św. Łazarza oraz uczęszcza na zajęcia Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

więcej
Wolontariusz o wolontariacie
Wolontariusz o wolontariacie
11.10.2015, Administrator

Zapraszamy do lektury kolejnego artykułu prezentującego różnorodne oblicza wolontariatu. Tym razem rozmawiamy z Anią, która jako wolontariuszka działa w schronisku dla zwierząt. 

więcej
Wolontariat nie tylko na wakacje
Wolontariat nie tylko na wakacje
31.07.2015, Administrator

Studenckie wakacje w Krakowie? Do południa rower, wypad nad wodę, może praca, a po południu? Odwiedź nową stronę Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego Młodzi Światu https://swm.pl. Przeznaczona jest ona dla wszystkich, którzy chcą być bliżej misji. Aktualne relacje i zdjęcia z placówek misyjnych w różnych częściach świata, wywiady z misjonarzami, blogi wolontariuszy - wszystko to w przejrzystym układzie i nowej szacie graficznej.

więcej
"ALMA SPEI - tutaj odkryłam swoje powołanie..."
"ALMA SPEI - tutaj odkryłam swoje powołanie..."
24.09.2014, Administrator

W ramach projektu „Wolontariusze o wolontariacie” przeprowadziliśmy serię wywiadów z osobami działającymi w różnych organizacjach. Są to ludzie, którzy dopiero co rozpoczęli swoją przygodę z wolontariatem oraz Ci, którzy spełniają się w nim od paru lat. Zachęcamy do lektury pierwszego artykułu z naszego cyklu.

 

           

więcej
Zapalili się do wolontariatu
Zapalili się do wolontariatu
06.12.2013, Administrator

Tradycyjnie 5 grudnia wolontariusze mają swoje święto – Światowy Dzień Wolontariatu. Końcówka roku to też dobry czas na podsumowanie wielu działań, podejmowanych w minionych miesiącach. W Olkuszu to również okres, kiedy do pomocy potrzebującym zgłasza się coraz więcej osób. Niewątpliwie w dużym stopniu to plon akcji „Wolontariat ma sens”, którego liderem jest Stowarzyszenie SURSUM CORDA z Nowego Sącza przy współpracy z Fundacją Biuro Inicjatyw Społecznych z Krakowa oraz Associazione Promozione Solidarieta z Rzymu. W realizacji projektu aktywnie uczestniczy Centrum Wolontariatu w Olkuszu.

więcej
Dzień przed Mikołajem świętują ci, którzy rozdają zupełnie inne "prezenty"...
Dzień przed Mikołajem świętują ci, którzy rozdają zupełnie inne "prezenty"...
05.12.2013, Administrator

Szóstego grudnia wszystkie dzieci wyczekują niespodzianek z okazji ich ulubionego świętego - Mikołaja. Dzień wcześniej świętują ludzie, którzy mają bardzo dużo wspólnego z Mikołajem, bo tak jak on - dzielą się dobrem, choć niekoniecznie jest to dobro przeliczalne na złotówki. Czasem jest to życzliwa pomoc, innym razem słowa otuchy, często - po prostu czas poświęcony komuś, kto potrzebuje towarzystwa. 5 grudnia jest świętem ustanowionym przez ONZ z myślą o wolontariuszach. To Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

więcej
zostań
wolontariuszem
Znajdź
wolontariusza
Newsletter
Wydarzenia
maj 2019
pn wt sr cz pt so nd
- - 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 - -
- - - - - - -
Zobacz szczegóły »
Good Deeds Day Polska

Warning: getimagesize(): http:// wrapper is disabled in the server configuration by allow_url_fopen=0 in /public_html/edc_engine/Widget/DVO.php on line 20

Warning: getimagesize(http://www.wolontariat-malopolska.pl/konkurs-barwy-wolontariatu-2018.html): failed to open stream: no suitable wrapper could be found in /public_html/edc_engine/Widget/DVO.php on line 20

Warning: getimagesize(): http:// wrapper is disabled in the server configuration by allow_url_fopen=0 in /public_html/edc_engine/Widget/DVO.php on line 6

Warning: getimagesize(http://www.wolontariat-malopolska.pl/konkurs-barwy-wolontariatu-2018.html): failed to open stream: no suitable wrapper could be found in /public_html/edc_engine/Widget/DVO.php on line 6
Ogólnopolska Sieć Centrów Wolontariatu
ngo
Poznaj.Decyduj.Działaj!