Aktualności

Relacja ze spotkania podsumowującego projekt "Poznaj, decyduj i działaj!"

Relacja ze spotkania podsumowującego projekt "Poznaj, decyduj i działaj!"

27.12.2017, Administrator

Przez cały projekt “Poznaj, decyduj i działaj” wszystkie pięć szkół z Małopolski szło analogicznym torem. Najpierw szkolenie dla nauczycieli, następnie warsztaty dla młodzieży, potem godziny burz mózgów, spotkań, przygotowań, planów. Po drodze - warsztaty dla członków rodzin młodzieży o tym, jak wspierać w kryzysie, jak włączyć się w działanie młodych, jak rozmawiać, kiedy emocje już opadną.

Kraków, Rybna, Proszówki, Pogwizdów, Kasina Wielka. Do 15 grudnia uczniowie z poszczególnych szkół znali się jedynie po tych nazwach miejscowości. Reszta pozostawała zagadką. Co jakiś czas jedynie na grupie projektowej pojawiały się relacje z poszczególnych szkół razem ze zdjęciami. Z przygotowań, z prób, z prowadzonej diagnozy. W piątek 15 grudnia wszyscy uczniowie spotkali się wreszcie w ARTzonie w Krakowie na wspólnym podsumowaniu projektu.

Podczas spotkania każda ze szkół prezentowała swoją akcję społeczną. Reszta uczestników mogła zobaczyć prezentacje, zdjęcia, filmiki z poszczególnych akcji, a nawet posłuchać specjalnie skomponowanej przez grupę z Kasiny Wielkiej na tę okazję piosenki. W trakcie spotkania przewidziany był także seans filmowy w sąsiednim kinie Sfinks. Po powrocie przeszliśmy do wręczania nagród.

Projekt prowadzony był w formie grywalizacji. Zakładał, że w podsumowaniu różnych aspektów projektu jedna szkoła zdobędzie nagrodę. Oceniałyśmy zarówno zaangażowanie podczas warsztatów, sposób przeprowadzonej diagnozy społecznej, przygotowanie podsumowania na spotkanie czy podział ról w projekcie.

Podsumowując całą punktację, w projekcie wygrała szkoła w Rybnej! Gratulujemy serdecznie, ale jednocześnie wiemy, że zaangażowanie innych szkół, udział, przygotowanie, pomysły, burze mózgów i cały wkład włożony w przeprowadzenie akcji społecznych także zasługują na gorące oklaski! Każda ze szkół przeprowadziła zupełnie autorską akcję społeczną, zrealizowaną w oparciu o potrzeby środowiska lokalnego i uwzględniając własny potencjał i zasoby ludzkie.

To, co zrealizowały szkoły biorące udział w projekcie jest niesamowite! Wierzymy, że to nie koniec ich działalności, ale dopiero początek - że projekt zmotywuje do dalszych pomysłów i pokaże, że wspólnymi siłami można zdziałać bardzo wiele, a z pozoru trudne wyzwania stają się realnymi do zrealizowania działaniami.

To wszystko nie byłoby możliwe bez nauczycielek, które czuwały nad przebiegiem akcji społecznych, były z nami w nieustającym kontakcie, wspierały uczniów, motywowały członków rodzin, były oparciem i patrzyły realistycznie na pewne pomysły, co pomogło z powodzeniem zrealizować akcje społeczne. Dziękujemy Wam za współpracę i mamy nadzieję, że kolejne poznawanie, decydowanie i działami jeszcze przed Wami!

Zdjęcia ze spotkania podsumowującego można obejrzeć TUTAJ.

 

Projekt „Poznaj, decyduj, działaj” został objęty Honorowym Patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty.

 

Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

zostań
wolontariuszem
Znajdź
wolontariusza
Newsletter
Wydarzenia
kwiecień 2019
pn wt sr cz pt so nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 - - - - -
- - - - - - -
Zobacz szczegóły »
Good Deeds Day Polska

Warning: getimagesize(): http:// wrapper is disabled in the server configuration by allow_url_fopen=0 in /public_html/edc_engine/Widget/DVO.php on line 20

Warning: getimagesize(http://www.wolontariat-malopolska.pl/konkurs-barwy-wolontariatu-2018.html): failed to open stream: no suitable wrapper could be found in /public_html/edc_engine/Widget/DVO.php on line 20

Warning: getimagesize(): http:// wrapper is disabled in the server configuration by allow_url_fopen=0 in /public_html/edc_engine/Widget/DVO.php on line 6

Warning: getimagesize(http://www.wolontariat-malopolska.pl/konkurs-barwy-wolontariatu-2018.html): failed to open stream: no suitable wrapper could be found in /public_html/edc_engine/Widget/DVO.php on line 6
Ogólnopolska Sieć Centrów Wolontariatu
ngo
Poznaj.Decyduj.Działaj!