Aktualności

RCW zaprasza krakowskie NGOsy do współpracy!

RCW zaprasza krakowskie NGOsy do współpracy!

05.02.2018, Administrator

Stowarzyszenie Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie zaprasza krakowskie organizacje pozarządowe oraz instytucje publiczne do wzięcia udziału w drugiej edycji międzynarodowego wydarzenia Good Deeds Day Polska (Dnia Dobrych Uczynków), które 15 kwietnia 2018 r. po raz drugi zostanie zorganizowane na terenie naszego kraju.

Stowarzyszenie Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie zaprasza krakowskie organizacje pozarządowe oraz instytucje publiczne do wzięcia udziału w drugiej edycji wydarzenia Good Deeds Day Polska.

Good Deeds Day (z ang. Dzień Dobrych Uczynków) to coroczne święto organizowane już od 11 lat, którego ideą jest niesienie dobra dla innych. Tylko w zeszłym roku zaangażowanych zostało 2 mln wolontariuszy w ponad 93 krajach. W trakcie pierwszej polskiej edycji udział wzięło ponad 3.200 wolontariuszy w 55 różnych akcjach dobroczynnych na terenie Małopolski.

Istotą wydarzenia są akcje dobroczynne, które odpowiadają na realne potrzeby innych ludzi i naszego środowiska. Akcje dobroczynne to współpraca i działanie. Dzięki wspólnej pracy chcemy zmieniać świat na lepsze. W ubiegłym roku tematyka akcji była różnorodna, zainteresowaniem cieszyły się na przykład:

 • sadzenie kwiatów, krzewów i drzew, sprzątanie terenów zielonych;

 • zbiórki dla bezdomnych zwierząt w schronisku;

 • odmalowywanie budynków wymagających remontu;

 • spędzanie czasu i odwiedziny osób starszych;

 • wspólne gotowanie z osobami niepełnosprawnymi;

 • zbiórki książek, materiałów biurowych, żywności dla potrzebujących;

 • oraz inne akcje, o których można poczytać tutaj: http://bit.ly/2G3F04O


Jak wziąć udział w tegorocznej edycji?

W tym roku Good Deeds Day obchodzone jest na całym świecie 15 kwietnia. Tego dnia odbędą się dziesiątki akcji na rzecz podopiecznych, mieszkańców, placówek w naszym regionie. Również Twoja organizacja także może włączyć się w to wyjątkowe święto!

Jeśli chcesz:

 • zorganizować wydarzenia ale brakuje Ci rąk do pracy...

 • dotrzeć z ofertą Twojej organizacji do lokalnych mieszkańców…

 • zrobić dobry uczynek, o którym wszyscy usłyszą…

 • włączyć się do międzynarodowego wydarzenia...

 • przyczynić się do zmiany na lepsze w swojej dzielnicy/mieście...

 • zintegrować wolontariuszy Twojej organizacji we wspólnym działaniu…

 • przeprowadzić akcję pod szyldem Good Deeds Day...

 • urozmaicić ofertę dla swoich podopiecznych...

Wypełnij formularz zgłoszeniowy akcji dobroczynnej, w którym opiszesz nam swój pomysł na działanie. Spotkamy się i wspólnie zastanowimy nad koncepcją Waszej akcji oraz tym, jak możemy Wam pomóc!

Formularz zgłoszeniowy prosimy dostarczyć do Organizatora do dnia 20 marca br. za pośrednictwem poczty mailowej gddpolska@gmail.com.

Więcej informacji na stronie: www.wolontariat-malopolska.pl/gddpolska.html
Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Agnieszka Iwan, Berenika Baranowska oraz Justyna Ciepłowska
koordynatorki Good Deeds Day Polska

Pliki do pobrania

zostań
wolontariuszem
Znajdź
wolontariusza
Newsletter
Wydarzenia
sierpień 2019
pn wt sr cz pt so nd
- - - 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 -
- - - - - - -
Zobacz szczegóły »
Good Deeds Day Polska

Warning: getimagesize(): http:// wrapper is disabled in the server configuration by allow_url_fopen=0 in /public_html/edc_engine/Widget/DVO.php on line 20

Warning: getimagesize(http://www.wolontariat-malopolska.pl/konkurs-barwy-wolontariatu-2018.html): failed to open stream: no suitable wrapper could be found in /public_html/edc_engine/Widget/DVO.php on line 20

Warning: getimagesize(): http:// wrapper is disabled in the server configuration by allow_url_fopen=0 in /public_html/edc_engine/Widget/DVO.php on line 6

Warning: getimagesize(http://www.wolontariat-malopolska.pl/konkurs-barwy-wolontariatu-2018.html): failed to open stream: no suitable wrapper could be found in /public_html/edc_engine/Widget/DVO.php on line 6
Ogólnopolska Sieć Centrów Wolontariatu
ngo
Poznaj.Decyduj.Działaj!