OFERTY WOLONTARIATU

Pomoc w pracy z niepełnosprawnymi oraz fundraising

Pomoc w pracy z niepełnosprawnymi oraz fundraising

Numer oferty: 0000793
Typ wolontariatu:
stały
Termin:
30.10.2018
Miejsce:
Wieliczka

Fundacja L'Arche działa w Śledziejowicach i Wieliczce od ponad 35 lat. Naszą misją jest opieka nad osobami dorosłymi z niepełnosprawnością intelektualną. Prowadzimy dwa domy rodzinne, gdzie mieszka po 6 podopiecznych wraz z asystentami i wolontariuszami. Oprócz tego prowadzimy dwa ośrodki dzienne: Środowiskowy Dom Samopomocy i Warsztat Terapii Zajęciowej, gdzie codziennie przyjeżdża ok. 50 osób z niepełnosprawnością intelektualną z powiatu wielickiego. Prowadzimy rehabilitację oraz terapię podopiecznych wedle indywidualnych potrzeb. W naszej codziennej pracy z osobami niepełnosprawnymi stawiamy na indywidualne postrzeganie oraz budowanie relacji. W każdym z naszych podopiecznych odkrywamy indywidualny potencjał i staramy się odpowiadać na jego potrzeby.

Fundacja L'Arche została powołana do życia przez Jeana Vanier'a we Francji ponad 50 lat temu; obecnie funkcjonuje w 37 krajach i skupia ok 5000 członków.

Opis zajęć wolontariusza:

Poszukiwani są wolontariusze do wsparcia w codziennej opiece nad dorosłymi osobami z niepełnoprawnością intelektualną. Do zadań wolontariusza należałoby wsparcie asystentów podczas codziennych zajęć, spędzanie czasu z osobami z niepełnosprawnością intelektualną; w ramach wykształcenia/umiejętności - prowadzenie zajęć z podopiecznymi (wolontariat w ośrodkach opieki dziennej/domach rodzinnych w Śledziejowicach lub Wieliczce pod Krakowem)

Dodatkowo poszukiwany wolontariusz do wsparcia pracy fundraisera. Przygotowanie i wsparcie w realizacji kampanii pozyskiwania stałych darczyńców, wsparcie w działaniach PRowych i promocji działalności Fundacji (wolontariat zdalny/w Krakowie).

Strona internetowa: https://www.larche.org.pl/strona-glowna/ oraz Facebook.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z koordynatorem wolontariatu, panią Anną Stojowską:

 

 

 

 

zostań
wolontariuszem
Znajdź
wolontariusza
Newsletter
Wydarzenia
kwiecień 2021
pn wt sr cz pt so nd
- - - 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 - -
- - - - - - -
Zobacz szczegóły »
Korpus Solidarności
Ogólnopolska Sieć Centrów Wolontariatu
ngo