OFERTY WOLONTARIATU

Europejska Noc Bez Wypadku

Europejska Noc Bez Wypadku

Numer oferty: 0000530
Typ wolontariatu:
akcyjny
Termin:
15.10.2016
Miejsce:
Kraków, Klub u Louisa
Ilość wolnych miejsc:
2-3
Rodzaj organizacji:
fundacja
Preferowany wiek wolontariusza:
studenci, os. aktywne zawodowo

Fundacja KRZYŚ poszukuje wolontariuszy z Krakowa lub okolic do współorganizacji kampanii Europejska Noc Bez Wypadku, która odbędzie się 15 października br. (sobota wieczór). Celem tego międzynarodowego przedsięwzięcia jest ograniczenie tzw. wypadków dyskotekowych oraz kształtowanie właściwych zachowań. W akcji, która odbywa się zawsze 3-cią sobotę października, biorą udział wszystkie kraje UE.


Opis wydarzenia:  
Podczas wieczoru wolontariusze (zespół ok. 2-3 osób) przychodzą do klubu przed oficjalnym otwarciem (godziny wieczorne). Mając na uwadze porę roku stoją oczywiście wewnątrz klubu. Informują wchodzących do klubu o akcji „szukając” przede wszystkim kierowców. Uczestnicy kampanii, na znak przyłączenia się do akcji, zakładają rozpoznawalną, jednorazową niebieską opaskę (opaskę zakładają wolontariusze). Bransoletka ma przypominać i informować, że oznaczone osoby, nie piją alkoholu. W momencie opuszczania klubu osoby z opaskami mają możliwość przebadania się alkomatem, aby pokazać towarzyszom podróży że są trzeźwi. Uczestnicy sami powinni zgłosić się do wolontariuszy, którzy zwykle stoją w okolicy wejścia/wyjścia z klubu. Konsekwentni kierowcy zostają nagrodzeni upominkami (koszulki). Natomiast osoby, u których wykryty jest alkohol w wydychanym powietrzu, są zachęcane do pozostawienia pojazdu i skorzystania z alternatywnej formy transportu.  

Osoby zainteresowane współpracą proszone są o kontakt z p. Michałem Kopackim tel. 600 452 626, fundacja@krzys.org.pl.

 

Fundacja KRZYŚ jest organizacją non-profit, działającą na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego i zmniejszenia liczby ofiar wypadków drogowych w Polsce. Od momentu powstania w 2004 roku, Fundacja angażuje się w szereg działań i projektów, również europejskich, mających na celu m.in. stworzenie platformy porozumienia i współpracy pomiędzy różnymi podmiotami wszystkich trzech sektorów społeczeństwa obywatelskiego (rząd, biznes i organizacje pozarządowe). Fundacja realizując projekty (m.in. Europejska Noc Bez Wypadku, HEROES, Symulator Bezpiecznej Jazdy) udostępnia wiedzę i doświadczenie międzynarodowe, budując w ten sposób świadomość społeczeństwa na temat ryzyka prowadzenia pojazdów mechanicznych pod wpływem alkoholu. Kampania Europejska Noc Bez Wypadku uzyskała w 2009 roku tytuł najciekawszej ogólnopolskiej inicjatywy na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego w konkursie „ORLEN Bezpieczne Drogi”, natomiast w roku 2011 została uznana przez Komisję Europejską za sztandarowy projekt Europejskiego Roku Wolontariatu. Fundacja KRZYŚ została uznana za organizację pozarządową roku w konkursie „Partner Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2011”, zorganizowanym przez Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego

zostań
wolontariuszem
Znajdź
wolontariusza
Newsletter
Wydarzenia
maj 2018
pn wt sr cz pt so nd
- 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 - - -
- - - - - - -
Zobacz szczegóły »
Poznaj.Decyduj.Działaj!
barwy wolontariatu
Ogólnopolska Sieć Centrów Wolontariatu
ngo