Aktualności

Dodatkowe akcje w ramach Good Deeds Day Polska

Dodatkowe akcje w ramach Good Deeds Day Polska

25.03.2017, Administrator

W ramach naszego wydarzenia organizacje i instytucje mogą realizować własne akcje dobroczynne. Zobaczcie, kto włączył się w obchody Good Deeds Day Polska w tym roku i w jaki sposób. Dziękujemy za zaangażowanie!

Siemacha Spot ul. Na Kozłówce 25 wraz z Filią nr 8 Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej

Miejsce: Bieżanów-Prokocim, Stare Miasto
Termin i czas trwania: 2 kwietnia (niedziela)
Forma akcji: wspólne spędzanie czasu wolnego i robienie kartek świątecznych dla osób starszych

W ramach akcji GOOD DEEDS DAY, która odbędzie się w dniu 02.04.2017 r. współpracująca z Filią nr 8 MOPS, ul. Na Kozłówce 27 Siemacha Spot, ul. Na Kozłówce 25 zaprosiła grupę dzieci w wieku szkolnym do wspólnego spędzenia czasu wolnego. Dzieci i młodzież w tym dniu będą miały okazję skorzystać nieodpłatnie z obiektu sportowego Siemachy Com Com Zone przy ul. Kurczaba, a następnie wspólnie będę uczestniczyć w warsztatach rękodzieła artystycznego (robienie kartek świąteczny) w Kawiarni Literackiej przy ul. Krakowskiej 41. Kartki świąteczne wykonane przez uczestników warsztatów zostaną w dalszej kolejności przekazane osobom starszym, samotnym, objętych wsparciem ze strony MOPS.

Fundacja 4 Alternatywy

Miejsce: Przylasek Rusiecki, Nowa Huta
Termin i czas trwania: 2 kwietnia (niedziela), godz. 9.30-14.00
Forma akcji: zbiórka rzeczy dla potrzebujących zwierzaków w ramach akcji Człowiek zwierzakowi bratem

2 kwietnia 2017 r. odbędzie się drugi w ramach cyklu biegów Nowa Huta w czterech smakach. Nowa Huta w czterech smakach to cykl 4. biegów crossowych w czasie 4. pór roku w 4. różnych miejscach na terenie Nowej Huty. Biegi w ramach cyklu dają razem dystans maratonu – każdy bieg to około 10 km. Trasy wiodą przez mało znane, piękne zakątki Nowej Huty. Trasa drugiego, wiosennego biegu wiedzie przez tereny Przylasku Rusieckiego. W biegu można zdobyć wyjątkowy medal w kształcie jednego z osiedli Nowej Huty a medale wszystkich biegów utworzą mapę Nowej Huty. W biegu wiosennym, medal będzie miał kształt Centrum B. W czasie biegu będzie trwała zbiórka rzeczy dla potrzebujących zwierzaków w ramach akcji prowadzonej przez Fundację 4 Alternatywy - Człowiek zwierzakowi bratem. Do Biura zawodów będzie można przynieść:
- suchą i mokrą karmę dobrej jakości (lepiej kupić mniejszą ilość dobrej jakościowo karmy niż większą pożywienia mocno przetworzonego, które często powoduje reakcje alergiczne),
- koce, ręczniki - to nie muszą być nowe rzeczy,
- zabawki, obroże, smycze,
- ryż w każdej ilości.

Więcej informacji:
www.facebook.pl/NowaHutawczterechsmakach

Fundacja Ukryte Skrzydła

Miejsce: Park Ratuszowy, Nowa Huta
Termin i czas trwania: 12:00-13:30
Forma akcji: czytelniczy flashmob

W niedzielę 2 kwietnia o godz. 12.00 w Parku Ratuszowym w Nowej Hucie (Kraków) odbędzie się czytelniczy flash mob, którego celem jest zgromadzenie jak najwięcej ludzi w parku czytających książki. W związku z tym, że jest to światowy dzień wiedzy na temat autyzmu ubierzemy się na niebiesko, a nasze książki będą miały niebieskie okładki. Seniorzy w Klubie Fruwająca Ryba wykonają specjalnie na tę akcję niebieskie zakładki do książek. Akcja w Parku potrwa do 1,5 godziny. Dodatkową atrakcją jest szafa biblioteczna w Parku - każdy uczestnik będzie mógł wziąć coś dla siebie do domu lub zostawić w szafie swoją przeczytaną książkę.

zostań
wolontariuszem
Znajdź
wolontariusza
Newsletter
Wydarzenia
styczeń 2018
pn wt sr cz pt so nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 - - - -
- - - - - - -
Zobacz szczegóły »
Poznaj.Decyduj.Działaj!
barwy wolontariatu
Ogólnopolska Sieć Centrów Wolontariatu
ngo