Artykuły o wolontariacie

Zapal się do wolontariatu w Krakowie!

Zapal się do wolontariatu w Krakowie!

03.12.2013, Administrator
Poświęcają swój czas innym, dzieląc się sobą, swoim doświadczeniem i uśmiechem. Wolontariusze, bo o nich mowa,  5 grudnia obchodzą swoje święto – Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. 
 
Aby wspólnie uczcić ten dzień Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie, we współpracy z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie i z Galicyjskim Kiermaszem Adwentowym, zapraszają wszystkich mieszkańców miasta do udziału w akcji „Zapal się do wolontariatu!”.
 
W czwartek, 5 grudnia, w godz. 14.00-18.00, na Placu Jana Nowaka Jeziorańskiego, będzie działało stoisko informacyjne Regionalnego Centrum Wolontariatu w Krakowie. Wszyscy zainteresowani będą mogli dowiedzieć się jak zacząć przygodę z wolontariatem, w jakich miejscach można go pełnić i dlaczego warto się zaangażować w tego rodzaju działanie.
Na godzinę 18.00 zaplanowano finał akcji „Zapal się do wolontariatu!” - wspólne zapalenie 1000 zimnych ogni! Do udziału w tym wydarzeniu organizatorzy zapraszają nie tylko wolontariuszy i przedstawicieli placówek, które z nimi współpracują, ale wszystkich, którzy chcieliby uczcić Międzynarodowy Dzień Wolontariusza!
 
Promowaniem idei wolontariatu na co dzień zajmuje się Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie, działające przy Fundacji Biuro Inicjatyw Społecznych, członek Sieci Centrów Wolontariatu w Polsce. Głównym działaniem Centrum jest prowadzenie Biura Pośrednictwa Wolontariatu, które łączy osoby zainteresowane działaniem na rzecz innych z placówkami, poszukującymi wolontariuszy. Osoby, które chcą pomagać, mogą wybrać spośród ponad 100 ofert wolontariatu w krakowskich organizacjach pozarządowych i instytucjach miejsce, które najbardziej odpowiada ich zainteresowaniom, umiejętnościom i predyspozycjom.
 
Bo wolontariat to nie tylko bezpośrednia pomoc dzieciom, osobom starszym i niepełnosprawnym, to także wsparcie w organizacji wydarzeń kulturalnych, sportowych czy w pracach biurowych. W tak szerokim wachlarzu możliwości każdy znajdzie coś dla siebie! Natomiast przedstawiciele organizacji i instytucji mogą zamieszczać w Biurze Pośrednictwa Wolontariatu swoje oferty oraz uzyskać informacje w zakresie aspektów formalno-prawnych wolontariatu. Krakowskie Centrum Wolontariatu organizuje ponadto spotkania, warsztaty i szkolenia dla osób zainteresowanych działaniem na rzecz innych oraz dla koordynatorów wolontariatu w NGOs i w instytucjach. 
 
Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie
przy Fundacji Biuro Inicjatyw Społecznych
ul. Krasickiego 18, I piętro, 30-503 Kraków
tel. 12 412 15 24
www.wolontariat.org.pl/krakow
www.facebook.com/wolontariatkrakow
krakow@wolontariat.org.pl
 
Obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza pod hasłem „Zapal się do wolontariatu!” organizowane są w tym roku w 4 miejscach naszego województwa – w Krakowie, Nowym Sączu, Olkuszu i w Brzeszczach, w ramach projektu „Wolontariat ma sens!”. 
 
zostań
wolontariuszem
Znajdź
wolontariusza
Newsletter
Wydarzenia
lipiec 2020
pn wt sr cz pt so nd
- - 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 - -
- - - - - - -
Zobacz szczegóły »
Korpus Solidarności
Ogólnopolska Sieć Centrów Wolontariatu
ngo