Artykuły o wolontariacie

Zapal się do wolontariatu w Krakowie!

Zapal się do wolontariatu w Krakowie!

03.12.2013, Administrator
Poświęcają swój czas innym, dzieląc się sobą, swoim doświadczeniem i uśmiechem. Wolontariusze, bo o nich mowa,  5 grudnia obchodzą swoje święto – Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. 
 
Aby wspólnie uczcić ten dzień Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie, we współpracy z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie i z Galicyjskim Kiermaszem Adwentowym, zapraszają wszystkich mieszkańców miasta do udziału w akcji „Zapal się do wolontariatu!”.
 
W czwartek, 5 grudnia, w godz. 14.00-18.00, na Placu Jana Nowaka Jeziorańskiego, będzie działało stoisko informacyjne Regionalnego Centrum Wolontariatu w Krakowie. Wszyscy zainteresowani będą mogli dowiedzieć się jak zacząć przygodę z wolontariatem, w jakich miejscach można go pełnić i dlaczego warto się zaangażować w tego rodzaju działanie.
Na godzinę 18.00 zaplanowano finał akcji „Zapal się do wolontariatu!” - wspólne zapalenie 1000 zimnych ogni! Do udziału w tym wydarzeniu organizatorzy zapraszają nie tylko wolontariuszy i przedstawicieli placówek, które z nimi współpracują, ale wszystkich, którzy chcieliby uczcić Międzynarodowy Dzień Wolontariusza!
 
Promowaniem idei wolontariatu na co dzień zajmuje się Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie, działające przy Fundacji Biuro Inicjatyw Społecznych, członek Sieci Centrów Wolontariatu w Polsce. Głównym działaniem Centrum jest prowadzenie Biura Pośrednictwa Wolontariatu, które łączy osoby zainteresowane działaniem na rzecz innych z placówkami, poszukującymi wolontariuszy. Osoby, które chcą pomagać, mogą wybrać spośród ponad 100 ofert wolontariatu w krakowskich organizacjach pozarządowych i instytucjach miejsce, które najbardziej odpowiada ich zainteresowaniom, umiejętnościom i predyspozycjom.
 
Bo wolontariat to nie tylko bezpośrednia pomoc dzieciom, osobom starszym i niepełnosprawnym, to także wsparcie w organizacji wydarzeń kulturalnych, sportowych czy w pracach biurowych. W tak szerokim wachlarzu możliwości każdy znajdzie coś dla siebie! Natomiast przedstawiciele organizacji i instytucji mogą zamieszczać w Biurze Pośrednictwa Wolontariatu swoje oferty oraz uzyskać informacje w zakresie aspektów formalno-prawnych wolontariatu. Krakowskie Centrum Wolontariatu organizuje ponadto spotkania, warsztaty i szkolenia dla osób zainteresowanych działaniem na rzecz innych oraz dla koordynatorów wolontariatu w NGOs i w instytucjach. 
 
Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie
przy Fundacji Biuro Inicjatyw Społecznych
ul. Krasickiego 18, I piętro, 30-503 Kraków
tel. 12 412 15 24
www.wolontariat.org.pl/krakow
www.facebook.com/wolontariatkrakow
krakow@wolontariat.org.pl
 
Obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza pod hasłem „Zapal się do wolontariatu!” organizowane są w tym roku w 4 miejscach naszego województwa – w Krakowie, Nowym Sączu, Olkuszu i w Brzeszczach, w ramach projektu „Wolontariat ma sens!”. 
 
zostań
wolontariuszem
Znajdź
wolontariusza
Newsletter
Wydarzenia
październik 2019
pn wt sr cz pt so nd
- 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 - - -
- - - - - - -
Zobacz szczegóły »
Good Deeds Day Polska

Warning: getimagesize(): http:// wrapper is disabled in the server configuration by allow_url_fopen=0 in /public_html/edc_engine/Widget/DVO.php on line 20

Warning: getimagesize(http://www.wolontariat-malopolska.pl/konkurs-barwy-wolontariatu-2018.html): failed to open stream: no suitable wrapper could be found in /public_html/edc_engine/Widget/DVO.php on line 20

Warning: getimagesize(): http:// wrapper is disabled in the server configuration by allow_url_fopen=0 in /public_html/edc_engine/Widget/DVO.php on line 6

Warning: getimagesize(http://www.wolontariat-malopolska.pl/konkurs-barwy-wolontariatu-2018.html): failed to open stream: no suitable wrapper could be found in /public_html/edc_engine/Widget/DVO.php on line 6
Ogólnopolska Sieć Centrów Wolontariatu
ngo
Poznaj.Decyduj.Działaj!