Artykuły o wolontariacie

Niezbędni

Niezbędni

21.09.2013, Administrator

Dlaczego warto współpracować z wolontariuszami?

Wakacje dla setek dzieci, pomoc w odrabianiu lekcji, kurs języka chińskiego, dom tymczasowy dla porzuconych zwierząt... To nie udałoby się bez wsparcia wolontariuszy, którzy własnym przykładem udowadniają misję i sens istnienia organizacji pozarządowych.
 
- Wolontariusze w Centrum Społeczności Żydowskiej w Krakowie służą pomocą w recepcji, pomagają w przygotowaniu kolacji szabasowej, prowadzą kurs komputerowy oraz przyczyniają się do popularyzacji wiedzy o kulturze żydowskiej - wylicza Agata Mucha.
 
Wolontariusze nie tylko wspierają działania organizacji, ale także wprowadzają do niej nową wartość, co podkreśla Joanna Wydrych z Fundacji Czarna Owca Pana Kota: - Największą zaletą angażowania wolontariuszy i wolontariuszek jest to, że często są to osoby ze świeżym spojrzeniem na działalność organizacji, bo często, niestety, idziemy już utartym, wypracowanym wcześniej schematem, a ktoś nowy zaproponuje: „a może warto zrobić to inaczej?”.
 
Wolontariat ma także wymiar edukacyjny. - Saltrom wolontariuszami stoi - śmieje się Maria Rudawska z Salezjańskiego Ruchu Troski o Młodzież: - Dają świetny przykład, bo wielu wychowanków po latach pozostaje u nas jako wolontariusze.
 
Maria Pułczyńska z Korczakowskiej Republiki Dziecięcej DYLINIARNIA dodaje: - Ani zbiórki publiczne, ani pieniądze z projektów nie przynoszą tak wymiernych efektów działania jak wkład pracy wolontaryjnej.
 
Aby praca wolontariuszy przynosiła korzyści powinna być przemyślana i odpowiednio zorganizowana. Placówki, które chciałyby rozpocząć współpracę z wolontariuszami mogą się kontaktować z Regionalnym Centrum Wolontariatu w Krakowie, działającym przy Fundacji BIS www.wolontariat.org.pl/krakow
 
Urszula Trybuś
zostań
wolontariuszem
Znajdź
wolontariusza
Newsletter
Wydarzenia
lipiec 2020
pn wt sr cz pt so nd
- - 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 - -
- - - - - - -
Zobacz szczegóły »
Korpus Solidarności
Ogólnopolska Sieć Centrów Wolontariatu
ngo